Dworek Sierakowskich

dworek
Dworek Sierakowskich usytuowany jest przy ulicy Józefa Czyżewskiego. Pierwsze wzmianki o zabudowie terenu na którym istnieje dzisiaj pochodzą z 1714 roku.
Obecny kształt Dworek uzyskał pod koniec XVIII wieku, za sprawą Kajetana Sierakowskiego. Zgodnie z jego zamysłem wybudowano obiekt z architekturą nawiązującą do tradycji dworu polskiego. Przez dłuższy czas pełnił rolę rezydencji letniskowej. Obok Dworu Hiszpańskiego jest to jeden z najstarszych budynków w Sopocie.

Aktualnie jest siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Na jego terenie regularnie odbywają się cykliczne imprezy kulturalne. Wewnątrz pokojów dworku organizowane są liczne wystawy sztuki współczesnej. Swoje dzieła podczas wernisaży prezentują znani artyści.

Poniżej przedstawiamy listę wybranych wydarzeń organizowanych w Dworku.

  • Czwartkowe Wieczory Muzyczne
  • kiermasze książek
  • Dyskusyjny Klub Filmowy – DKF „Kurort”

Dojazd

Do Dworku najłatwiej dojść idąc słynnym Monciakiem, należy skręcić przy Aptece Całotygodniowej Dom Leków w ulicę Józefa Czyżewskiego. Samochodem można podjechać od strony ul. Obrońców Westerplatte, lecz ze względu na częsty brak miejsc parkingowych nie jest to zalecany sposób.

Mapa

Znajdź drogę

Adres

ul. Józefa Czyżewskiego 12, Sopot ‎
58 551 07 56