Parki

parkii00023
Sopot jako uzdrowisko posiada tereny na których można wypocząć i się zrelaksować. Tereny leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego okalające Sopot są idealnym miejscem do spacerowania i uprawiania sportów. Najbardziej znanym Parkiem w Sopocie jest Park Południowy znajdujący się tuż przy sopockim Molo.

Park Południowy – Park Marii i Lecha Kaczyńskich

Położony w bliskim sąsiedztwie słynnego Mola Park Południowy powstał w 1823 roku. Założony został przez założyciela kurortu Jana Haffnera. W 2010 roku park został zrewitalizowany, w oparciu o materiały archiwalne z lat 20-tych XIX wieku.
parkii00004

W ramach projektu powstały nowe alejki z tradycyjnym podłożem, postanowiono ławki nawiązujące do charakteru mola i kurortu. Kuracyjny park uzyskał także replikę barometru. Odnowiono fontannę, grzybek oraz architekturę krajobrazu. Wszystko wyremontowano tak aby nadać temu miejscu ponownie charakter z dawnych lat.

Dla uczczenia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z Małżonką, związanej z Sopotem, część parku uzyskała nową nazwę. Obszar na przeciwko hotelu Zhong Hua, pomiędzy ulicą Parkową i Piastów oficjalnie nazwany został Parkiem Marii i Lecha Kaczyńskich.
parkii00005

Park Północny

Znajduję się kilkaset metrów w kierunku Gdyni za molem. W 2009 roku Park Północny przeszedł rewitalizację. Zachowano „dziki” charakter tego miejsca poprzez uporządkowanie drzewostanu, zasadzenie nowych krzewów i drzew. Na miejscu poprowadzono ścieżkę edukacyjną. Utworzono nową drogę rowerową, oraz wybudowano tor dla rolkarzy. Jest to miejsce idealne do spacerów oraz uprawiania sportów.

Galeria

Zobacz też

Atrakcje turystyczne