Molo

molo00007
Molo w Sopocie to główna wizytówka miasta, znane jest przede wszystkim ze swojej długości, która zapewnia tytuł najdłuższego mola o drewnianej konstrukcji w Europie. Całkowita długość mola wynosi 511,5m, z czego w głąb morza się 450 metrów), szerokość mola to 10m.

Na skwerze kuracyjnym, znajdującym się na lądowej części mola zimową porą otwierane jest lodowisko, natomiast latem odbywają się w tym miejscu koncerty. Wydarzenia artystyczne odbywają się także w Muszli Koncertowej, wyremontowanej niedawno podczas budowy nowego Domu Zdrojowego. W tej części znajduje się także fontanna oraz liczne stoiska z pamiątkami. Ta część dla odwiedzających jest bezpłatna. W bliskim sąsiedztwie znajduję się także latarnia morska, która otwarta jest dla zwiedzających za drobną opłatą.

Wejście na drewnianą część mola w sezonie jest płatne. Z sopockiego Mola odbywają się także rejsy statkami Żeglugi Gdańskiej, którymi można dopłynąć na Hel.

Dla chętnych są także 40 minutowe rejsy po Zatoce Gdańskiej statkiem pirackim, w cenie 30zł normalny i 20zł bilet ulgowy.
molo00006

Fani nieco bardziej ekstremalnego spędzania wolnego czasu mogą także wybrać się na przejażdżkę szybkimi łodziami motorowymi. Bilety w zależności od mocy silników od 25 – 65zł za 12 minutowy rejs.

Pierwszy pomost spacerowy został wybudowany w miejscu dzisiejszego mola przez dr J. Haffnera, nie można go porównywać ze stanem obecnym gdyż rozmiary tego pomostu wynosiły zaledwie – 41m długości oraz 1,6m szerokości.

Galeria

Zobacz też

Atrakcje turystyczne