Aquapark Sopot

aqua-park
Aquapark Sopot to największy kompleks wodny w Trójmieście. Park wodny składa się z licznych basenów i atrakcji wodnych, w szczególności:
– Basenów rekreacyjnych w których zamontowano gejzery wodne, wodospady oraz bicze wodne.
– Basenu dla dzieci, ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i zwierzakami tryskającymi wodą. Głębokość basenów od 30 – 60cm.
– Basenu sportowego, trzy torowego o długości 25 metrów.
– Dwóch dużych zjeżdżalni – żółtej – dłuższej i wolniejszej, oraz niebieskiej – krótszej i szybszej
– Dzikiej Rzeki – rwącej rzeki o długości ponad 70 metrów, która po drodze wypływa na zewnątrz.

Dodatkowo dla osób preferujących mniej aktywny wypoczynek przygotowano Whirlpoole, hydromasaże w pozycji leżącej i wodne masaże brzucha.

W sezonie letnim otwierany jest także Park Wodny na zewnątrz, gdzie znajdują się zjeżdżalnie, wodne huśtawki oraz inne atrakcje dla dzieci. Jest także miejsce gdzie można się poopalać i coś zjeść. Przy wejściu każdy otrzymuje elektroniczną opaskę, która nalicza czas i kredyt np. za zamówione jedzenie które opłaca się przy wyjściu.

Oprócz basenów na miejscu znajdują się także sauny oraz restauracja z kręgielnią (dodatkowo płatne).

Ceny:

Podstawowa godzina basenu dla osób bez zniżek w okresie letnim kosztuje 30zł, natomiast ulgowa 25zł. Można skorzystać jednak z licznych promocji, aby obniżyć tą cenę. Np. w promocji porannej za bilet 1-godzinny w godzinach 8.00 – 10.00 zapłacimy 20zł.

Warto więc sprawdzić aktualny cennik i promocję przed wyjściem na basen, można to zrobić na stronie internetowej Parku Wodnego: http://aquaparksopot.pl/

Dojazd:

Park wodny w Sopocie znajduje się w dzielnicy Kamienny Potok. Łatwo można dotrzeć również pociągiem SKM wysiadając na przystanku Sopot Kamienny Potok. Od stacji Park Wodny oddalony jest ok. 300 metrów. Aqua Park oddalony jest od centrum ok. 2km więc można też dojść do niego na piechotę, wybierając drogę np. nadmorską promenadą.

Adres:

Park Wodny Sopot Sp. z o. o.
Ul. Zamkowa Góra 3-5
Sopot

Mapa:

Znajdź drogę

Zobacz też

Atrakcje turystyczne