Atrakcje Turystyczne

Molo
molo
Molo w Sopocie to najdłuższy drewniany pomost w Europie.

Czytaj więcej

Plaża
plaza
Plaża w Sopocie jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji kurortu. Wzdłuż linii brzegowej znajdują się obiekty gastronomiczne, wypożyczalnie leżaków i koszy plażowych. Większa część plaży w Sopocie jest strzeżona.

Czytaj więcej

Przystań rybacka
przystan00002
Przystań rybacka położona jest w Karlikowie. Na miejscu można kupić świeże ryby prosto z kutra oraz zobaczyć sprzęt jaki używają rybacy do połowów.

Czytaj więcej

Monciak
monciak
Słynny „monciak”, jest główną ulicą miasta przy której znajdują się obiekty gastronomiczno- handlowe. W sezonie ulica tętni życiem przez całą dobę.

czytaj więcej

Krzywy Domek
krzywy-domek00010
Krzywy Domek to jeden z ciekawszych obiektów usytuowanych przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Znany przede wszystkim z unikalnych krzywych ścian zewnętrznych.

czytaj więcej

Latarnia morska
latarnia
Latarnia znajduję się przy wejściu na molo. Dostępna dla zwiedzających za niewielką opłatą.

Czytaj więcej

Nieco ekstremalniej
ekstremalne
Fani bardziej ekstremalnego spędzania wolnego czasu mają do dyspozycji w Sopocie firmy oferujące rejsy szybkimi motorówkami i skuterami, loty na spadochronie za motorówką a także jazdę za motorówką na kołach i bananach.

Czytaj więcej

Drogi rowerowe
drogi-rowerowe
Kolejną z atrakcji są bogate drogi rowerowe w całym trójmieście. Promenadą nadmorską można poruszać się prawie po całym trójmieście. Nie można zapomnieć także o pięknych terenach leśnych do jazdy na rowerze. Planując wyjazd do Sopotu nie zapomnij o swoim jednośladzie.

Czytaj więcej

Opera Leśna
Na deskach sopockiej Opery Leśnej od lat występują największe gwiazdy światowej sceny. Znana jest z doskonałej akustyki, malowniczego położenia wśród lasów TPK, oraz transmisji festiwali które odbywają się w tym miejscu. Od 2012 ponownie otworzona po gruntownym remoncie.

czytaj więcej

Aqua Park Sopot
aqua-park
Park Wodny w Sopocie. Na miejscu znajduje się także sauna oraz kręgielnia.

czytaj więcej

Hipodrom
hipodrom
Znajdujący się w dzielnicy Sopot Wyścigi obiekt na którym rozgrywane są wyścigi konne. Aktualnie jest w przebudowie.

czytaj więcej

Dworek Sierakowskich
dworek
Jeden z najstarszych budynków w Sopocie. Aktualnie jest siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Na jego terenie regularnie odbywają się imprezy kulturalne.

czytaj więcej

Muzeum Sopotu
muzeum00005
Atrakcja dla wszystkich osób, które chcą bliżej poznać dawne życie w kurorcie. Muzeum Sopotu organizuje czasowe wystawy, na odwiedzających czeka też stała wystawa wnętrz willi Claaszena.

czytaj więcej

Kościół św. Jerzego w Sopocie
jerzego
Kościół garnizonowy jest zlokalizowany przy głównej ulicy w mieście – ul. Bohaterów Monte Cassino. Zbudowany został w latach 1899 – 1901 jako świątynia ewangelicko – augsburska. W założeniu, wieża kościoła miała być widoczna ze statków pływających po Zatoce Gdańskiej. Neogotycki kościół jest parafią rzymsko – katolicką od 1947r.

Kluby i dyskoteki
krzywy-domek00008
Sopot jest jednym z tych miast, które nigdy nie zasypia. Przy głównej ulicy – słynnym Monciaku, znajduje się kilkanaście klubów. Każdy może znaleźć atmosferę która mu odpowiada. Właściciele klubów regularnie organizują tematyczne wieczory.

czytaj więcej